REST UI (8.x-1.13) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Path
tr: Yol

en: Permissions
tr: İzinler

en: Web services
tr: Web hizmetleri

en: Accepted request formats
tr: Kabul edilen istek biçimleri
