REST UI (8.x-1.14) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Path
da: Sti

en: Method
da: Metode

en: Granularity
da: Granularitet

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Web services
da: Web-services

en: Accepted request formats
da: Accepterede request-formater
