REST UI (8.x-1.14) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Path
fr: Chemin

en: Method
fr: Méthode

en: Granularity
fr: Granularité

en: Permissions
fr: Droits

en: Web services
fr: Services Web

en: Methods
fr: Méthodes

en: Resource
fr: Ressource

en: Resource name
fr: Nom de la ressource

en: Accepted request formats
fr: Formats de requêtes acceptés
