REST UI (8.x-1.14) - en to vi translation catalogue (12 entries)

en: Operations
vi: Thao tác

en: Description
vi: Mô tả

en: Enable
vi: Bật

en: Disable
vi: Tắt

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Edit
vi: Sửa

en: Path
vi: Đường dẫn

en: Method
vi: Phương thức

en: Permissions
vi: Quyền

en: Web services
vi: Dịch vụ web

en: Resource
vi: Tài nguyên
