REST UI (8.x-1.15) - en to cy translation catalogue (11 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Path
cy: Llwybr

en: Method
cy: Dull

en: Granularity
cy: Gronynnedd

en: Permissions
cy: Hawliau
