REST UI (8.x-1.15) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Path
it: Percorso

en: Method
it: Metodo

en: Granularity
it: Granularità

en: Permissions
it: Permessi

en: Web services
it: Web service

en: Resource
it: Risorsa

en: Accepted request formats
it: Formati accettati per la richiesta
