REST UI (8.x-1.15) - en to ku translation catalogue (9 entries)

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Description
ku: دەربارە

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Permissions
ku: مۆڵەتپیدانەکان
