REST UI (8.x-1.15) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Path
ro: Cale

en: Method
ro: Metodă

en: Granularity
ro: Granularitate

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Web services
ro: Servicii web

en: Resource
ro: Resursă

en: Accepted request formats
ro: Formate de cerere acceptate
