REST UI (8.x-1.17) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Path
ar: المسار

en: Method
ar: الطريقة

en: Granularity
ar: النعومة

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Web services
ar: خدمات الويب

en: Resource
ar: مصدر
