REST UI (8.x-1.17) - en to eu translation catalogue (12 entries)

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Description
eu: Azalpena

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: Path
eu: Bide-izena

en: Method
eu: Metodoa

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Web services
eu: Web zerbitzuak
