REST UI (8.x-1.17) - en to gl translation catalogue (12 entries)

en: Operations
gl: Operacións

en: Description
gl: Descrición

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Edit
gl: Editar

en: Path
gl: Ruta

en: Method
gl: Método

en: Granularity
gl: Granularidade

en: Permissions
gl: Permisos

en: Web services
gl: Servizos web
