REST UI (8.x-1.17) - en to jv translation catalogue (10 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: Description
jv: Katrangan

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Edit
jv: Sunting

en: Method
jv: Metode

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Web services
jv: Layanan web
