REST UI (8.x-1.17) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Description
pl: Opis

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Edit
pl: Edytuj

en: Path
pl: Ścieżka

en: Method
pl: Metoda

en: Granularity
pl: Precyzja

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Web services
pl: Usługi web

en: Methods
pl: Metody

en: Resource
pl: Zasób

en: Authentication providers
pl: Dostawcy autoryzacji

en: Accepted request formats
pl: Akceptowane formaty żądań
