REST UI (8.x-1.17) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Description
ru: Описание

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Path
ru: Путь

en: Method
ru: Метод

en: Granularity
ru: Степень детализации

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Web services
ru: Веб-службы

en: Methods
ru: Методы

en: Resource
ru: Ресурс

en: Authentication providers
ru: Провайдеры идентификации

en: Accepted request formats
ru: Принятые форматы запроса
