REST UI (8.x-1.19) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Web services
bn: ওয়েব সার্ভিসসমূহ
