REST UI (8.x-1.19) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Path
id: Jalur

en: Method
id: Metode

en: Granularity
id: Granuralitas

en: Permissions
id: Izin

en: Web services
id: Layanan-layanan web
