REST UI (8.x-1.19) - en to lv translation catalogue (12 entries)

en: Operations
lv: Darbības

en: Description
lv: Apraksts

en: Enable
lv: Iespējot

en: Disable
lv: Atspējot

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Edit
lv: Labot

en: Path
lv: Ceļš

en: Method
lv: Veids

en: Granularity
lv: Granularitāte

en: Permissions
lv: Atļaujas

en: Web services
lv: Web servisi
