REST UI (8.x-1.21) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Path
sv: Sökväg

en: Method
sv: Metod

en: Granularity
sv: Noggrannhet

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Web services
sv: Webbtjänster

en: Resource
sv: Resurs

en: Authentication providers
sv: Autentiseringsleverantörer

en: Accepted request formats
sv: Godkända format för begäran
