REST UI (8.x-1.4) - en to sl translation catalogue (6 entries)

en: Operations
sl: Operacije

en: Description
sl: Opis

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Edit
sl: Uredi

en: Path
sl: Pot
