REST UI (8.x-1.6) - en to kk translation catalogue (8 entries)

en: Operations
kk: Операциялар

en: Description
kk: Сипаттама

en: Enable
kk: Қосылған

en: Disable
kk: Сөндіру

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Path
kk: Жол
