REST UI (8.x-1.8) - en to ps translation catalogue (6 entries)

en: Description
ps: سپړنه

en: Enable
ps: سالول

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Edit
ps: سمون

en: Path
ps: يونلور
