REST UI (8.x-1.9) - en to mr translation catalogue (8 entries)

en: Operations
mr: कृती

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Path
mr: रस्ता
