Retina Images (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: original
ja: オリジナル

en: view actual size
ja: 実サイズで表示

en: Sample original image
ja: 元画像サンプル

en: Sample modified image
ja: 適用後画像サンプル

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ja: %path (%mimetype, %dimensions) に、ツールキット %toolkit を適用する際、画像のリサイズに失敗しました。

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ja: %path (%mimetype, %dimensions) に、ツールキット %toolkit を適用する際、画像の拡縮に失敗しました。

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ja: %path (%mimetype, %dimensions) に、ツールキット %toolkit を適用する際、画像のトリミングに失敗しました。

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ja: %path (%mimetype, %dimensions) に、ツールキット %toolkit を適用する際、画像の拡縮・トリミングに失敗しました。

en: Resolution multiplier
ja: 解像度マルチプライヤー

en: (upscaling allowed)
ja: (アップスケール許可)

en: width @data.width
ja: 横幅 @data.width

en: height @data.height
ja: 高さ @data.height
