Retina Images (8.x-1.0-beta1) - en to vi translation catalogue (8 entries)

en: original
vi: gốc

en: view actual size
vi: xem kích thước thật

en: Sample original image
vi: Ảnh mẫu gốc

en: Sample modified image
vi: Ảnh mẫu đã qua xử lý

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
vi: Không thay đổi kích thước ảnh được khi dùng bộ công cụ %toolkit tại %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
vi: Không thu phóng ảnh được khi dùng bộ công cụ %toolkit tại %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
vi: Không xén ảnh được khi dùng bộ công cụ %toolkit tại %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
vi: Không thu phóng và xén ảnh được khi dùng bộ công cụ %toolkit tại %path (%mimetype, %dimensions)
