Retina Images (8.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: About
pt: Sobre

en: view actual size
pt: ver o tamanho actual

en: Sample original image
pt: Exemplo da imagem original

en: Sample modified image
pt: Exemplo da imagem modificada

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pt: Falha no redimensionamento da imagem, usando o %toolkit toolkit em %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pt: Falha na alteração da escala da imagem, usando o %toolkit toolkit em %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pt: Falha no recorte de imagem, usando o %toolkit toolkit em %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pt: Falha na alteração da escala e recorte da imagem, usando o %toolkit toolkit em %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image styles
pt: Estilos de Imagens

en: Resolution multiplier
pt: Multiplicador de resolução

en: (upscaling allowed)
pt: (aumento do tamanho, permitido)

en: width @data.width
pt: largura @data.width

en: height @data.height
pt: altura @data.height
