Reveal.js (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Default
it: Predefinito

en: Visible
it: Visibile

en: Loop
it: Iterazione

en: Not installed
it: Non installato

en: Hidden
it: Nascosto

en: White
it: Bianco

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Installed
it: Installato

en: Keyboard shortcuts
it: Scorciatoie con la tastiera

en: Simple
it: Semplice

en: About
it: Informazioni

en: Transition speed
it: Velocita della trasizione
