Reveal.js (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: None
ru: Нет

en: Default
ru: По умолчанию

en: Visible
ru: Видимый

en: Loop
ru: Цикл

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Hidden
ru: Скрытый

en: ms
ru: мс

en: White
ru: Белый

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Slide
ru: Слайд

en: Slow
ru: Медленно

en: Fast
ru: Быстро

en: Installed
ru: Установлено

en: Keyboard shortcuts
ru: Сочетания клавиш

en: Simple
ru: Простой

en: About
ru: Информация

en: Zoom
ru: Масштабировать

en: Transition speed
ru: Скорость перемещения

en: Progress bar
ru: Прогресс бар

en: Bottom-right
ru: Низ-право

en: Serif
ru: С засечками
