Reveal.js (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: None
fa: هیچ

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Visible
fa: نمایان

en: Loop
fa: حلقه

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Hidden
fa: پنهان

en: ms
fa: میلی ثانیه

en: White
fa: سفید

en: Fade
fa: محو شدن

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Installed
fa: نصب شده

en: Keyboard shortcuts
fa: میان‌برهای صفحه کلید

en: Simple
fa: ساده

en: About
fa: درباره

en: Sky
fa: آسمان
