Reviewer (1.1.0) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Message
oc: Messatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Reason
oc: Rason

en: About
oc: A prepaus
