Reviewer (1.1.0) - en to ur translation catalogue (5 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Message
ur: پیغام

en: ID
ur: شناخت

en: Ignore
ur: نظر انداز کریں
