Reviewer (1.2.0) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Development
ar: التطوير

en: Message
ar: الرسالة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Ignore
ar: تجاهل

en: About
ar: حول
