Reviewer (1.2.0) - en to bo translation catalogue (5 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Development
bo: གསར་སྤེལ

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: About
bo: གསལ་བཤད
