Reviewer (1.2.1) - en to eu translation catalogue (6 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Development
eu: Garapena

en: Message
eu: Mezua

en: ID
eu: IDa

en: Ignore
eu: Entzungor egin

en: About
eu: (r)i buruz
