Reviewer (1.2.1) - en to ne translation catalogue (6 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Development
ne: विकास

en: Message
ne: सन्देश

en: ID
ne: परिचय

en: Ignore
ne: वास्ता नगरनु

en: About
ne: बारेमा
