Reviewer (1.2.1) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Status
fr: État

en: Development
fr: Développement

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Ignore
fr: Ignorer

en: Reason
fr: Raison

en: About
fr: À propos

en: Result ID
fr: ID résultat
