Reviewer (1.2.1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Message
pt: Mensagem

en: Ignore
pt: Ignorar

en: About
pt: Sobre
