Reviewer Notes (1.0.0-rc1) - en to am translation catalogue (8 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Tags
am: መለያዎች

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Path
am: ዱካ

en: ID
am: አይዲ

en: Filter
am: ማጣሪያ
