Reviewer Notes (1.0.0-rc1) - en to ca translation catalogue (14 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Path
ca: Camí

en: Manage
ca: Gestiona

en: Created
ca: Creat

en: Filter
ca: Filtra

en: Delete all
ca: Suprimeix-ho tot

en: Pattern
ca: Patró

en: Changed
ca: Canviat

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Report
ca: Informe
