Reviewer Notes (1.0.0-rc1) - en to es translation catalogue (16 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Tags
es: Etiquetas

en: Settings
es: Configuración

en: Path
es: Ruta

en: Manage
es: Administrar

en: Created
es: Creado

en: Filter
es: Filtro

en: Delete all
es: Eliminar todo

en: Note
es: Nota

en: Pattern
es: Patrón

en: Changed
es: Modificado

en: Select
es: Seleccionar

en: Report
es: Informe

en: Delete selected
es: ¿Borrar selección?
