Reviewer Notes (1.0.0-rc1) - en to gl translation catalogue (14 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Settings
gl: Axustes

en: Path
gl: Ruta

en: Manage
gl: Xestionar

en: Created
gl: Creado

en: Filter
gl: Filtro

en: Delete all
gl: Borrar todo

en: Pattern
gl: Patrón

en: Changed
gl: Cambiado

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Report
gl: Informe
