Reviewer Notes (1.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Tags
it: Etichette

en: Settings
it: Impostazioni

en: Path
it: Percorso

en: Manage
it: Gestisci

en: Created
it: Creato

en: Filter
it: Filtra

en: Delete all
it: Elimina tutto

en: Pattern
it: Modello

en: Changed
it: Modificato

en: Select
it: Scegliere

en: Report
it: Resoconto

en: Delete selected
it: Elimina selezionati

en: URL rules
it: Regole URL
