Reviewer Notes (1.0.0-rc1) - en to kn translation catalogue (14 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Report
kn: ವರದಿ
