Reviewer Notes (1.0.0-rc1) - en to ku translation catalogue (9 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Delete all
ku: هه‌موویان بسڕه‌وه‌
