Reviewer Notes (1.0.0-rc1) - en to ne translation catalogue (10 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Tags
ne: ट्यागहरू

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Path
ne: मार्ग

en: ID
ne: परिचय

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Filter
ne: फिल्टर

en: Delete all
ne: सबै हटाउनुस
