Reviewer Notes (1.0.0-rc1) - en to ro translation catalogue (13 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Tags
ro: Etichete

en: Settings
ro: Setări

en: Path
ro: Cale

en: Manage
ro: Administrați

en: Created
ro: Creat

en: Filter
ro: Filtru

en: Delete all
ro: Şterge tot

en: Pattern
ro: Model

en: Changed
ro: Schimbat

en: Select
ro: Alege
