Reviewer Notes (1.0.0-rc1) - en to te translation catalogue (8 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Tags
te: ట్యాగులు

en: Settings
te: అమరికలు

en: Created
te: సృష్టితం

en: Filter
te: వడపోయి

en: Select
te: ఎంచుకోండి
