Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to ast translation catalogue (9 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Settings
ast: Preferencies

en: Path
ast: Camín

en: Created
ast: Fechu

en: Filter
ast: Filtru

en: Delete all
ast: Desanicialo too
