Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Filter
bn: ফিল্টার
