Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to ml translation catalogue (7 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Path
ml: വഴി

en: Manage
ml: നിയന്ത്രിക്കുക

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ
