Reviewer Notes (1.0.0-rc2) - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Settings
mr: संरचना

en: Path
mr: रस्ता

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Filter
mr: गाळणी

en: Delete all
mr: सर्व मिटवा
